top

Logowanie

Wesprzyj Bajkownię

     Twórz z nami Bajkownię!

Kto jest Online

Odwiedza nas 309 gości oraz 1 użytkownik.

Przyjaciele Bajkowni


wiersze i wierszowane bajki dla dzieci i dla dorosłych


Bogdan Dmowski czyta wiersze i wierszowane bajki dla dzieci i dla dorosłych


bajkowy podcast okladka


bajki dla dzieci


zloty jezTataMariusz 200x200

© Copyright by Bajkownia.org - Fabryka Bajek, Powered by Joomla! Valid XHTML and CSS.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Drodzy Goście „Bajkowni”, witam Was serdecznie!
Nazywam się Barbara Śnieżek (nazwisko panieńskie – Olech) i to ja jestem tą tytułową „Babcią Basią” z mojej książki dla dzieci pt. „Babcia Basia kleci wierszyki dla dzieci”.

 

 

Faktycznie, jestem babcią trójki wnucząt, które są na zdjęciu ze mną z tyłu na okładce książki.  Mieszkam w Rzeszowie od 1970 roku. Obecnie jestem na emeryturze. Wcześniej uczyłam młodzież matematyki.

 

 

Bardzo lubię wiersze. Będąc dzieckiem napisałam kilka wierszyków dla mojej dużo młodszej siostrzyczki, między innymi wiersz „Renatka”, który jest też zamieszczony we wspomnianej wyżej książce. Potem pisałam trochę w liceum, ale nie ujawniałam się z tym. Niektóre wiersze z tamtego okresu są w moim zbiorze pt. „Powrócę echem”, podpisane nazwiskiem panieńskim.

Później studia matematyczne na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, praca na uczelniach, w przedsiębiorstwie i wreszcie w szkole średniej, dom, rodzina (mąż, troje dzieci) – to wszystko pochłonęło mnie całkowicie i na nic więcej nie było czasu.

Dopiero po odchowaniu wnuczek bliźniaczek, powróciłam jesienią 2012 roku do dawnego hobby pisania wierszy. Piszę raczej dla dorosłych. Wydałam trzy autorskie zbiory wierszy: „Powrócę echem” (2014 r.), „Cieszmy się chwilą” (2015 r.) i „Wiersze powstają nocami” (2016 r.) Moje wiersze znajdują się także w Antologiach „Do jutra” (2013 r.) i „Kawiarenka poetycka” (2015 r.). Zostałam zaproszona do Regionalnego Stowarzyszenia Twórców Kultury w Rzeszowie, gdzie należę od 2014 r.

Czasami piszę również dla dzieci i udostępniam je na swojej stronie dla dzieci: „BaŚnieżek” na Facebooku oraz tu, w „Bajkowni”. Ponieważ uzbierało się ich już dość dużo, postanowiłam wydać książkę pt. „Babcia Basia kleci wierszyki dla dzieci”, która ukazała się na wiosnę 2016 roku.
Jest to książka, która „rośnie” wraz z dzieckiem, bo wiersze z pierwszego rozdziału możemy czytać już przedszkolakom, dzieci z młodszych klas szkoły podstawowej zainteresują się z pewnością dwoma pierwszymi rozdziałami, natomiast starszaki, myślę, że chętnie przeczytają całość. Dodatkową atrakcją jest to, że wiersze z dwóch pierwszych rozdziałów są zilustrowane odpowiednimi obrazkami do pokolorowania.

 

 

Ilustracje te wykonała pani Emilia Wołoszyn – znana rzeszowska malarka, również członkini RSTK w Rzeszowie. Teraz razem z panią Emilią Wołoszyn jesteśmy zapraszane na spotkania z dziećmi do przedszkoli oraz bibliotek i klubów, gdzie przychodzą dzieci ze szkół podstawowych. Ja czytam wiersze , a pani Emilia pokazuje odpowiednie do nich ilustracje, które ja pokolorowałam. Opowiadam dzieciom o swoich wnukach, a nawet razem śpiewamy przy wierszykach. Dzieci też bardzo chętnie odgadują zagadki, które są również w tej książce. Dzieciakom bardzo podobają się takie spotkania,  a my także cieszymy się, że możemy im dać trochę radości, a przy okazji czegoś nauczyć.

 

 

Inspiracją do napisania wierszy dla dzieci często były zdjęcia moich wnuczek z okresu, kiedy były jeszcze malutkie i np. całe pomazały się kremem, łącznie z ubrankami – stąd powstał wierszyk „Kremowa zabawa”. Bywa też, że mój maleńki wnuczek da powód do napisania wierszyka, jak np. „Najpiękniejsza piosenka o tacie”. A poza tym, to przecież rozglądając się dokoła mamy wiele powodów do pisania wierszy, gdyż dostarcza je życie, przyroda i cały nasz świat.

Przedstawiam kilka zdjęć z naszych spotkań z dziećmi:

 

 

 

 

 

Dodaj bajkę

Szukaj

"Odkryj e-wolontariat"

Bajkownia.org - Fabryka Bajek nagrodzona!

Bajkownia.org -Fabryka Bajek zajęła 2 miejsce w ogólnopolskim konkursie "Odkryj e-wolontariat""

Patronat medialny

 

 190x120 anim bajk

 

Bajkownia.org - Fabryka Bajek wspiera akcję Ministerstwa Środowiska - "Pobierz aplikację na smartfona i zagraj z dzieckiem w „Posegreguj śmieci”.  Sprawdź kto z Was zostanie mistrzem w segregowaniu?"

Bajkownia.org - Fabryka Bajek dla dzieci - druga tura konkursu na najlepsze strony Internetu

 

Bajkownia.org - Fabryka Bajek dla dzieci - Złota Strona Tygodnia Wprost lipiec 2012