top

Logowanie

Wesprzyj Bajkownię

     Twórz z nami Bajkownię!

Kto jest Online

Odwiedza nas 152 gości oraz 7 użytkowników.

Przyjaciele Bajkowni


wiersze i wierszowane bajki dla dzieci i dla dorosłych


Bogdan Dmowski czyta wiersze i wierszowane bajki dla dzieci i dla dorosłych


bajkowy podcast okladka


bajki dla dzieci


zloty jezTataMariusz 200x200

© Copyright by Bajkownia.org - Fabryka Bajek, Powered by Joomla! Valid XHTML and CSS.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

 

 

 

Bajka dla dzieci "Deszczowa przygoda"
 
Z nosem przyklejonym do szyby wyglądam przez okno. Leje jak z cebra. Ogromne kule rozbijają się z impetem o parapet. Świat jest niemy i daleki. Wiatr targa liście, nieliczni przechodnie szybko przemykają po ulicach miasta. Naciągają kaptury, stawiają kołnierze. Ponury świat bez ptasiego śpiewu, śmiechu bawiących się dzieci i pomrukiwania kotów. Niedaleki plac zabaw straszy pustką. Ciekawe, ile dzieci właśnie przykleja nos do szyby, myśląc o wyjściu z domu i zabawie? A może by tak włożyć kalosze, płaszcz przeciwdeszczowy i wyjść choć na chwilę?

Właśnie do domu wrócił tata po dniu spędzonym w biurze. Może uda mi się go namówić na mały spacer? Poszedłem do pokoju, w którym tata kończył właśnie pić herbatę.
- Wyjdziemy na spacer tato?
- Właściwie… - tata spojrzał w stronę okna z ponurą miną i nagle się rozpogodził – właściwie, czemu nie? Kupimy przy okazji pączki na podwieczorek – uśmiechnął się szeroko.
Udało się. Idę na spacer. Nie będę się dziś nudził. Od patrzenia w monitor bolała mnie już głowa. Ubrałem więc czym prędzej kalosze i trzymając w kieszeni kasztanek, który znalazłem, wracając ze szkoły, stoję już w korytarzu, czekając na tatę.
Uczucie wilgotnego powiewu świeżego powietrza uderzyło w nas nagle. Idziemy przez miasto, zastanawiając się, co jest takiego w tym szumie deszczu? Jakby ktoś szeptał - tysiące szepczących głosów. Każdy opowiada inną historię. A wszystkie mówią o wielkiej przygodzie.

Idziemy powoli, mijają nas ludzie, spieszący do swoich domów. Lubię bawić się w deszczu. Skaczę po kałużach, puszczam kaczki w stawie, w parku i patrzę, jak wrzucane kamienie burzą wodę. Wyobrażam sobie, że jestem na wielkim pirackim statku, a wokół panuje sztorm. Tata jest kapitanem i wykrzykuje rozkazy do piratów, którzy zmagają się z wiatrem i ulewą.
- Ahoj kapitanie! Widzę ląd, to wyspa.
Wyspa skarbów leży dokładnie pośrodku stawu. Można się do niej dostać, przechodząc po szerokim pniu zwalonego drzewa lub – tradycyjnie i mniej ciekawie - mostkiem. Dziś jest ślisko, więc wybieramy bezpieczniejsze rozwiązanie. Kapitan nakazuje, gdy tylko ucichnie sztorm, podpłynąć do wyspy. Wyskakujemy na trap i powoli posuwamy się ku wyspie. Mamy mapę skarbów. Krok po kroku zbliżamy się do skrzyni ze skarbami. Jest nią blaszane pudełko, które zakopaliśmy, będąc tu ostatnim razem. Szukamy płaczącej wierzby. Gdzieś między jej konarami leży nasz skarb. Rozglądamy się, czy nikt nas nie śledzi. Widzę parę utkwionych w nas oczu, a oczy te wyglądają z wody. Przekupiliśmy szpiega wrogiego pirata z Wysp Mgieł kawałkami chleba. Podziękował głośnym „kwa” i widząc, że już nic więcej dla niego nie mamy, popłynął dalej.
Z deszczu pozostało jedynie parę kałuż. Znowu świeci słońce. Odgarniamy liście i wykopujemy skrzynię ze skarbami. Są nimi kolorowe liście, żołędzie i kasztany. Będziemy z nich robić ludziki w domu. Albo może rekrutować nową załogę kasztanowo-żołędną na nasz statek. Z liści zrobimy żagle do szalup.
Trzeba się tylko zaopatrzyć w prowiant na podwieczorek. Zdejmujemy kaptury i idziemy do pobliskiej cukierni. Wiatr mierzwi nam włosy. Jesteśmy tak rozczochrani, jak tylko można, ale też bardzo szczęśliwi. Dziś zdobyliśmy skarb. Jutro pewnie zakopiemy nowy.

 

 

 

Listen to "BP #087 - Deszczowa przygoda" on Spreaker.

 

Czyta Wojciech Strózik z Bajkowego Podcastu

 

Dodaj bajkę

Szukaj

"Odkryj e-wolontariat"

Bajkownia.org - Fabryka Bajek nagrodzona!

Bajkownia.org -Fabryka Bajek zajęła 2 miejsce w ogólnopolskim konkursie "Odkryj e-wolontariat""

Patronat medialny

 

 190x120 anim bajk

 

Bajkownia.org - Fabryka Bajek wspiera akcję Ministerstwa Środowiska - "Pobierz aplikację na smartfona i zagraj z dzieckiem w „Posegreguj śmieci”.  Sprawdź kto z Was zostanie mistrzem w segregowaniu?"

Bajkownia.org - Fabryka Bajek dla dzieci - druga tura konkursu na najlepsze strony Internetu

 

Bajkownia.org - Fabryka Bajek dla dzieci - Złota Strona Tygodnia Wprost lipiec 2012