top

Logowanie

Wesprzyj Bajkownię

     Twórz z nami Bajkownię!

Kto jest Online

Odwiedza nas 431 gości oraz 7 użytkowników.

Przyjaciele Bajkowni


wiersze i wierszowane bajki dla dzieci i dla dorosłych


Bogdan Dmowski czyta wiersze i wierszowane bajki dla dzieci i dla dorosłych


bajkowy podcast okladka


bajki dla dzieci


zloty jezTataMariusz 200x200

© Copyright by Bajkownia.org - Fabryka Bajek, Powered by Joomla! Valid XHTML and CSS.

Ocena użytkowników: 3 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Bajka dla dzieci - Laurka dla Mikołaja

Na dalekiej północy w krainie wiecznego śniegu elfy szykowały się do drogi. Było we zwyczaju, że już pod koniec listopada leciały na ziemię, by pozbierać wszystkie listy z prośbami o prezenty od dzieci. Wzięły ze sobą duże worki, a to dlatego że listów przybywało z roku na rok.

W tym roku było tak samo, a praca przebiegała szybko i sprawnie, gdyż każdy elfik miał przydzielony teren.Tak elfik Kuleczka zbierał listy ze skrzynek pocztowych od dzieci mieszkających w małych osadach i wsiach. Chudy na podmiejskich osiedlach, Grubasek w centrum miast a Iskierka w szpitalach i szkołach. Najwięcej listów z prośbami o prezenty było z Domów Dziecka. Tu do akcji wkraczała Nadzieja, a jej worek był zawsze pełny. Elfiki uwijały się jak w ukropie, by zdążyć na czas i zanieś wszystkie worki do Świętego Mikołaja, który niecierpliwie przechadzał się w swoim pałacu.
- No, nareszcie - zawołał - szybko otwórzcie worki, trzeba wziąć się do roboty i posegregować wszystkie listy, żeby nie było niepotrzebnego zamieszania. A ty, Nadziejo, usiądź obok mnie. Będziesz mi podawała listy od dzieci z Domu Dziecka.
Nadzieja chętnie wzięła się do roboty, bo była bardzo a to bardzo ciekawa, co też te dzieciaki wypisywały do świętego Mikołaja. Jedne prosiły o lalki, misie, wózki czy tam jakieś samochodziki. Drugie o buciki, piękne książeczki z bajkami. Był nawet list z prośbą o nowy telefon komórkowy i komputer. Mikołaj przeglądał każdy z nich i podawał elfikom, a te już posegregowane zanosiły do specjalnego magazynu, gdzie przygotowywano paczki z zamówionymi prezentami.
- No nie! Nie wierzę! - zawołał święty Mikołaj tak głośno,że wszystkie elfiki na chwilę przerwały pracę.
Bardzo zaciekawione zbliżyły się do Mikołaja.
- Posłuchajcie moje drogie! Mam jeden list od chłopca, który nie chce żadnego prezentu. Co więcej, jest to list z podziękowaniem.
- Pokaż! Pokaż! - zawołały Iskierka i Nadzieja.
Mikołaj otworzył list, z którego wypadła piękna laurka i zapisana niezgrabnym dziecięcym pismem kartka papieru.
„Kochany Święty Mikołaju, chcę Ci bardzo, a to bardzo podziękować za to, co dla mnie zrobiłeś w zeszłym roku. Pamiętasz, jak przyszedłeś do mnie, kiedy byłem strasznie smutny i samotny. Przyniosłeś mi różne zabawki i bajki oraz książeczkę z opowiadaniem o chłopcu, który był sierotą, a pomagał innym dzieciom. Przeczytałem tę książeczkę i od razu było mi weselej.
W tym roku zachorowała moja koleżanka Asia, a lekarze mówili, że nikt nie może jej odwiedzać, bo to choroba zakaźna, a tak się cieszyła, że przyjdziesz z prezentem. Wiesz, co ja pomyślałem, że Ty się nie pogniewasz, jak ja Cię wyręczę i w twoim imieniu dam Asi ten prezent. Ty będziesz miał więcej czasu, żeby odwiedzić inne zdrowe dzieci. Będzie to taka „gwiazdka'', jak Ty to nazywasz, ode mnie. Zresztą na Oddział, gdzie leży Aśka, nie wpuszczają Mikołaja. Wiesz zapakowałem te bajki, które mi dałeś w zeszłym roku i zaniosłem do Szpitala, mówiąc, że to Mikołaj specjalnie dla Asi przyniósł prezent. Co prawda trochę prędzej, a to dlatego, żeby się nie nudziła. Pani Pielęgniarka mówiła, że Asia była przeszczęśliwa i ja też jestem bardzo szczęśliwy, bo to Ty nauczyłeś mnie robić prezenty chorym i smutnym dzieciom. Dziękuję Ci jeszcze raz i proszę, żebyś przyjął tę laurkę. Zrobiłem ją sam jako podziękowanie, bo bardzo, a to bardzo Cię kocham.
- Ho! Ho! Ho! - zawołał Mikołaj bardzo bardzo zadowolony - Chłopczyk zrobił mi wspaniałą niespodziankę na Mikołaja, ha! Widzę, że te wszystkie prezenty, które przynoszę nie tylko bawią, ale i uczą dzieci. I tak ma być!

Renia Sobik

Dodaj bajkę

Szukaj

"Odkryj e-wolontariat"

Bajkownia.org - Fabryka Bajek nagrodzona!

Bajkownia.org -Fabryka Bajek zajęła 2 miejsce w ogólnopolskim konkursie "Odkryj e-wolontariat""

Patronat medialny

 

 190x120 anim bajk

 

Bajkownia.org - Fabryka Bajek wspiera akcję Ministerstwa Środowiska - "Pobierz aplikację na smartfona i zagraj z dzieckiem w „Posegreguj śmieci”.  Sprawdź kto z Was zostanie mistrzem w segregowaniu?"

Bajkownia.org - Fabryka Bajek dla dzieci - druga tura konkursu na najlepsze strony Internetu

 

Bajkownia.org - Fabryka Bajek dla dzieci - Złota Strona Tygodnia Wprost lipiec 2012