top

Logowanie

Wesprzyj Bajkownię

     Twórz z nami Bajkownię!

Kto jest Online

Odwiedza nas 142 gości oraz 7 użytkowników.

Przyjaciele Bajkowni


wiersze i wierszowane bajki dla dzieci i dla dorosłych


Bogdan Dmowski czyta wiersze i wierszowane bajki dla dzieci i dla dorosłych


bajkowy podcast okladka


bajki dla dzieci


zloty jezTataMariusz 200x200

© Copyright by Bajkownia.org - Fabryka Bajek, Powered by Joomla! Valid XHTML and CSS.
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Bajka dla dzieci - Biedna Różyczka

Piękna pogoda gościła już na podwórzu od kilku dni. Słońce tak mocno grzało. Mała Różyczka wystawiała swoje mocno czerwone pąki ku rozpalonej kuli. Pąki się rozchylały i wypuszczały swój tak mocny zapach, że czuć go było w całej okolicy. Zapach tak boski i zniewalający, że można było z nim odlecieć gdzieś w przestworza... Gdzieś, gdzie istnieje tylko ta pięknie pachnąca Róża.

Jej płatki, koloru głębokiej czerwieni, wyróżniały się na tle innej roślinności. Była po prostu przecudna. Taka, że nikt nie przeszedł obok niej obojętnie, każdy ją zauważył... każdy był nią oczarowany... oczarowany jej wyglądem i zapachem.

Trudno nie zwrócić uwagi na smukłą, pięknie pachnącą i krwisto-czerwoną krzewinę. Stała w kącie podwórza i urzekała swą urodą, ale była tak dziko nietykalna! Nie pozwalała nikomu się dotknąć. Choć powodzenie miała ogromne. Każdego kto się zbliżył raniła kolcami. Rany były głębokie i bolesne, często krwawiły... w takim samym kolorze jak jej płatki... Wszyscy się zastanawiali, dlaczego? Dlaczego jest taka dzika, taka strachliwa? Ona też nie wiedziała. Taką miała niepokorną naturę. Pewnego dnia przyszła wichura w parze z deszczem... Biedna Różyczka nie miała już siły walczyć. Wiatr ją owiewał tak mocno, że z trudem się utrzymywała. Kiedy wiatr już ją całkiem osłabił, przyszła kolej na deszcz. Ten padał bezlitośnie długo. Zniszczył prawie wszystkie pąki, którymi wcześniej tak wdzięcznie urzekała. Zostawił na pąkach brzydkie ślady. Oznaczały one, jaką trudną walkę Róża musiała stoczyć z deszczem. Ślady bolały ją tak jak rany od kolców tych, którzy próbowali się do niej kiedyś zbliżyć. Bolały tak samo jak rany, które zadawała innym... Jej rany nie krwawiły, szpeciły tylko te piękne pąki... już nie były mocno czerwone - były w plamki... Ale ja wiem, że Róża i tak wróci do swojego poprzedniego wyglądu. Znowu będzie pachnieć cudnie, znowu będzie kusić... znowu będzie ranić, bo tak bardzo się teraz boi... jeszcze bardziej niż wcześniej...

 

 

Dodaj bajkę

Szukaj

"Odkryj e-wolontariat"

Bajkownia.org - Fabryka Bajek nagrodzona!

Bajkownia.org -Fabryka Bajek zajęła 2 miejsce w ogólnopolskim konkursie "Odkryj e-wolontariat""

Patronat medialny

 

 190x120 anim bajk

 

Bajkownia.org - Fabryka Bajek wspiera akcję Ministerstwa Środowiska - "Pobierz aplikację na smartfona i zagraj z dzieckiem w „Posegreguj śmieci”.  Sprawdź kto z Was zostanie mistrzem w segregowaniu?"

Bajkownia.org - Fabryka Bajek dla dzieci - druga tura konkursu na najlepsze strony Internetu

 

Bajkownia.org - Fabryka Bajek dla dzieci - Złota Strona Tygodnia Wprost lipiec 2012