top

Logowanie

Wesprzyj Bajkownię

     Twórz z nami Bajkownię!

Kto jest Online

Odwiedza nas 277 gości oraz 7 użytkowników.

Przyjaciele Bajkowni


wiersze i wierszowane bajki dla dzieci i dla dorosłych


Bogdan Dmowski czyta wiersze i wierszowane bajki dla dzieci i dla dorosłych


bajkowy podcast okladka


bajki dla dzieci


zloty jezTataMariusz 200x200

© Copyright by Bajkownia.org - Fabryka Bajek, Powered by Joomla! Valid XHTML and CSS.

Ocena użytkowników: 1 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Opowiadanie dla dzieci - Obłoczek

Pewnego pogodnego popołudnia, kiedy się wylegiwałam na trawce przed domem, zapatrzyłam się na niebo. Było tak cudnie błękitne i miało tak czysty kolor, że idealnie się komponowało z tym co mnie zachwyciło.Ujrzałam na nim piękne obłoki. Były takie śliczne. Wyglądały jak puch... tu więcej, tam mniej... tu ciapek ... tam maź, jakby ktoś pomalował białą farbą smugi na urzekającym błękicie. Patrzyłam, patrzyłam i własnym oczom nie mogłam uwierzyć... i tak się rozmarzyłam, że oddechu nie mogłam złapać... były takie cudowne i tak pomazały pół nieba... czułam się jak malarz. Miałam pędzel w ręku... i taką trochę wyschniętą farbą próbowałam namalować pełne obłoki... I co wyszło???  Wyszły przeuroczo urzekające maźnięcia imitujące obłoki. Nie do uwierzenia, że natura może stworzyć, to co malarz. Nie do uwierzenia, że malarz może odzwierciedlić tak realnie naturę.

Natura, ma niesamowity talent do kolorowania nieba. Obłoki, tęcza, zorza, zorza polarna... a bogata kolorystyka urzeka. Wielu pisze o niebie, przez co nam - szarym obywatelom - ubarwia życie. I tak patrząc w niebo, oprócz tego co posiada, można dostrzec, to co jeszcze dodaje uroku. Smugi pozostawione przez samoloty, letnie harce na paralotniach i balony, i masę innych atrakcji sezonowych... I co? Nie tęsknisz za takim widokiem??? Nie marzysz o tym, żeby znów je zobaczyć??? I przeżyć... Przecież to cudowne doznanie i takie bliskie bogom! Być tak blisko chmur, tak blisko, że można ich dotknąć, dotknąć tych właśnie obłoków... Tych chmurek tak białych jak śnieg, jakby dzieci urządziły sobie zabawę w kulki i zbombardowały niebo... ten widok, jaki by nie był, zawsze zachwyca... Ta biel... na wszechogarniającym błękicie... ta biel do której zawsze się porównuje coś nieskazitelnego, tak czystego jak śnieg, jak mięciutki obłok i lekki jak chmurka... Pogubiłam się w różnorodności doznań towarzyszącym urzekającemu widokowi przepełnionym tak boskim pięknem...

 

Dodaj bajkę

Szukaj

"Odkryj e-wolontariat"

Bajkownia.org - Fabryka Bajek nagrodzona!

Bajkownia.org -Fabryka Bajek zajęła 2 miejsce w ogólnopolskim konkursie "Odkryj e-wolontariat""

Patronat medialny

 

 190x120 anim bajk

 

Bajkownia.org - Fabryka Bajek wspiera akcję Ministerstwa Środowiska - "Pobierz aplikację na smartfona i zagraj z dzieckiem w „Posegreguj śmieci”.  Sprawdź kto z Was zostanie mistrzem w segregowaniu?"

Bajkownia.org - Fabryka Bajek dla dzieci - druga tura konkursu na najlepsze strony Internetu

 

Bajkownia.org - Fabryka Bajek dla dzieci - Złota Strona Tygodnia Wprost lipiec 2012