top

Logowanie

Wesprzyj Bajkownię

     Twórz z nami Bajkownię!

Kto jest Online

Odwiedza nas 466 gości oraz 7 użytkowników.

Przyjaciele Bajkowni


wiersze i wierszowane bajki dla dzieci i dla dorosłych


Bogdan Dmowski czyta wiersze i wierszowane bajki dla dzieci i dla dorosłych


bajkowy podcast okladka


bajki dla dzieci


zloty jezTataMariusz 200x200

© Copyright by Bajkownia.org - Fabryka Bajek, Powered by Joomla! Valid XHTML and CSS.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

 

W niedzielę, 23 lutego 2014r. odbędzie się kolejna premiera teatralna na deskach Sceny Wspólnej w Poznaniu. Przedstawienie „Feniks powraca do domu”, skierowane do dzieci powyżej dziesięciu lat i dorosłych, jest koprodukcją Centrum Sztuki Dziecka i Teatru Nowego im. Tadeusza Łomnickiego. Sztukę młodej rosyjskiej autorki Jarosławy Pulinowicz reżyseruje Jerzy Moszkowicz, dyrektor Centrum, obsadę tworzą aktorzy Nowego.  

 

    Była sobie raz maleńka, szara kotka imieniem Tosia. Miała marzenie i nie wierzyła, że może się ono spełnić na szarym i smutnym strychu, gdzie przyszło jej mieszkać. Był sobie raz Feniks Feliks, baśniowy ptak. Feniks miał cel, do którego uparcie, wbrew wszystkiemu dążył. Przypadek, a może nie przypadek, sprawił, że tych dwoje spotkało się i odtąd nic już nie było takie, jak dotychczas…
Moskwa, Paryż, Londyn…  W jak daleką podróż trzeba się udać i kogo napotkać, aby dostrzec i zrozumieć, że szczęście naprawdę może stać tuż obok nas?
„Lecimy!”

 

 Plakat Feniks-powraca-do-domu

 

Reżyseria: Jerzy Moszkowicz
Scenografia: Jakub Psuja
Kostiumy: Angelina Janas-Jankowska
Muzyka: Zbigniew Kozub
Ruch sceniczny: Zbigniew Szymczyk
Asystentka reżysera: Izabella Nowacka
Występują: Oksana Hamerska, Agnieszka Różańska, Radosław Elis, Sebastian Grek
Głosy z offu: Małgorzata Bawer, Anna Mierzwa, Izabella Nowacka, Martyna Zaremba, Michał Kocurek, Aleksander Machalica

Spektakl dla dzieci od 10 lat i dorosłych
Koprodukcja: Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu oraz Teatr Nowy im. Tadeusza Łomnickiego w Poznaniu
Data, godzina: 23 lutego 2014, godz. 17.00 - prapremiera polska, 24 lutego 2014, godz. 10.00 - premiera szkolna.
Kolejne spektakle: 12, 13, 17 marca, godz. 10.00, 16 marca godz. 13.00
Miejsce: SCENA WSPÓLNA Teatru Łejery i Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu, ul. Brandstaettera 1 / ul. Za Cytadelą, Poznań
Wiek uczestnika: od 10 lat
Wstęp: bilety w cenie 15 zł na spektakl 16 marca dostępne są w Centrum Informacji Miejskiej, ul. Ratajczaka 44,  rezerwacje miejsc dla grup zorganizowanych: Lucyna Perz, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 61 64 64 473, 666 391 233 w godz. 9.00-14.00,  
www.csdpoznan.pl

 

 
 

 


--------

PREMIERA na SCENIE WSPÓLNEJ
Jarosława Pulinowicz
Feniks powraca do domu
Ptica Fieniks wozwraszciajetsja damoj
Przekład: Jerzy Sygidus

 

Prapremierę sztuki "Feniks powraca do domu" odbyła się w „Etiud-Teatr” (Sankt Petersburg, reż. Jekatierina Gorochowskaja,  25.02.2012).
Inne inscenizacje:
Samarski Teatr Młodego Widza (SAMART, Samara, reż. Wiera Popowa, 28.02.2012)
Teatr „Parafraz” (Glazow, reż. Damir Sielimzianow, 10.03.2012)
Teatr Dramatu i Komedii (Oziorsk, reż. Jekatierina Gorochowskaja, 29.04.2012)
Jarosława Pulinowicz – urodzona w 1987 w Omsku, rosyjska dramatopisarka młodego pokolenia. Wychowywała się w Chanty-Mansyjsku, centrum przemysłu naftowego zachodniej Syberii. Absolwentka dramaturgii; ukończyła prowadzoną przez Nikołaja Koladę Akademię Teatralną w Jekaterynburgu. Mimo młodego wieku napisała już około dwudziestu utworów scenicznych. Na język polski zostały przetłumaczone trzy z nich: monodramat „Marzenie Nataszy” oraz „Niekończący się kwiecień” i „Feliks powraca do domu”. Obecnie jedna z najczęściej wystawianych rosyjskich autorek (11 sztuk zrealizowanych w 30 teatrach w Rosji, Stanach Zjednoczonych, Niemczech, Polsce i Wielkiej Brytanii.  „Marzenie Nataszy” od swojej premiery w 2009 r. doczekało się ok. 40 realizacji w teatrach repertuarowych ok. 60 w teatrach amatorskich i studenckich).
Jerzy Moszkowicz – z wykształcenia teatrolog, w 1978 roku ukończył filologię polską na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W roku 1976 założył grupę teatralną Jan, czynnie działającą na polskiej scenie teatrów studenckich i alternatywnych. Realizował również liczne widowiska plenerowe i warsztaty teatralne, w tym na festiwalach kultury studenckiej FAMA. W latach 1970-1981 był kierownikiem programowym Ośrodka Teatralnego Maski w Poznaniu. Od 1984 roku do 1991 roku pełnił funkcję kierownika Studenckiego Centrum Kultury Eskulap w Poznaniu. Od 1991 roku dyrektor Ogólnopolskiego Ośrodka Sztuki dla Dzieci i Młodzieży (obecnie Centrum Sztuki Dziecka) w Poznaniu. W latach 1996-2002 prezydent Międzynarodowego Centrum Filmów dla Dzieci i Młodzieży CIFEJ. W latach 2002-2009 członek zarządu Europejskiego Stowarzyszenia Filmu dla Dzieci ECFA. W latach 2002-2007 członek Kapituły Nagrody Prezydenta Rzeczypospolitej za Twórczość dla Dzieci i Młodzieży. Od roku 2007 ekspert Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Reżyser spektakli teatralnych oraz programów telewizyjnych dla młodych widzów. Realizacje sztuk Phillippe Dorina „Ram dam gadające lustro”, „Pokój kameleon”, „W moim domu z papieru tworzę wiersze na płomieniu”. Wyreżyserowana w 2013 roku sztuka „Chodź na słówko” Maliny Prześlugi otrzymała Atest ASSITEJu.

 

Dodaj bajkę

Szukaj

"Odkryj e-wolontariat"

Bajkownia.org - Fabryka Bajek nagrodzona!

Bajkownia.org -Fabryka Bajek zajęła 2 miejsce w ogólnopolskim konkursie "Odkryj e-wolontariat""

Patronat medialny

 

 190x120 anim bajk

 

Bajkownia.org - Fabryka Bajek wspiera akcję Ministerstwa Środowiska - "Pobierz aplikację na smartfona i zagraj z dzieckiem w „Posegreguj śmieci”.  Sprawdź kto z Was zostanie mistrzem w segregowaniu?"

Bajkownia.org - Fabryka Bajek dla dzieci - druga tura konkursu na najlepsze strony Internetu

 

Bajkownia.org - Fabryka Bajek dla dzieci - Złota Strona Tygodnia Wprost lipiec 2012