top

Logowanie

Wesprzyj Bajkownię

     Twórz z nami Bajkownię!

Kto jest Online

Odwiedza nas 469 gości oraz 7 użytkowników.

Przyjaciele Bajkowni


wiersze i wierszowane bajki dla dzieci i dla dorosłych


Bogdan Dmowski czyta wiersze i wierszowane bajki dla dzieci i dla dorosłych


bajkowy podcast okladka


bajki dla dzieci


zloty jezTataMariusz 200x200

© Copyright by Bajkownia.org - Fabryka Bajek, Powered by Joomla! Valid XHTML and CSS.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Jak wiecie, w Poznaniu trwa festiwal ALE KINO! Co możecie zobaczyć w ten weekend?

 

Plakat Ale Kino2013poziom

 

Sobota, 7 grudnia dla młodych kinomanów zapowiada się niezwykle ciekawie. Zobaczyć będzie można pierwszy, premierowo na Festiwalu pokazywany odcinek „Kacperiady” Wojtka Wawszczyka i Kamila Polaka wraz z innymi krótkimi filmami aktorskimi i animowanymi oraz zestaw „Jesień Jeżyka” (Multikino 51, godz. 10.00).

 

O godz. 12.30 koniecznie trzeba zobaczyć pełnometrażową, przepiękną animację urugwajsko-kolumbijską „AninA” zgłoszoną przez Urugwaj do nominacji do Oscara.

Tytuł to zarazem imię bohaterki i palindrom, czyli wyraz tak samo brzmiący przy wypowiadaniu wspak. Stanowi to powód do żartów czynionych przez rówieśników, które prowokują dziewczynkę do bójki. Kara otrzymana za niewłaściwe zachowanie okazuje się być nie lada zagadką i nauką.

 

 

 


    W Scenie Wspólnej Teatru Łejery i Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu odbędą się specjalne seanse Ale Kino! Najnajmłodszego Widza, w łagodny sposób wprowadzające malutkie dzieci w świat kina. Przed dużym, ale nie ogromnym ekranem, w kameralnym gronie, na lekko zaciemnionej widowni, zaaranżowanej z materacy i poduch, zasiądą widzowie w wieku 4-5 lat. Obejrzą kilka filmów z serii „Klopsiki”, a wśród nich laureata Złotych Koziołków 2010 „Szwedzkie Klopsiki”.


    Ostatniego dnia Festiwalu, 8-ego grudnia odbędzie się seans „Bolek i Lolek. Tak to się zaczęło”, w którym uczestniczyć mogą dzieci już 5-letnie, a autorzy najpiękniejszych laurek przyniesionych 1 grudnia nagrodzeni zostaną autentycznymi pamiątkami ze Studia Filmów Rysunkowych w Bielsko-Białej, w którym powstała seria o bohaterach (Nowe Kino Pałacowe, godz. 10.00). W Multikinie 51 ponownie wyświetlony zostanie „Kacper i Emma” (godz. 12.30) oraz zestaw od 6 lat „Miejsce na miotle i inne krótkie filmy”, w którym dobrotliwa wiedźma użycza miejsca na swym pojeździe napotkanym odrzutkom, Lauritz pędzi na rowerze i kilku bohaterów odkrywa dlaczego warto wychodzić z domu.


Rodzice z dziećmi również muszą opuścić domowe pielesze w pierwszych dniach grudnia, by nie stracić okazji poznania bogatego, różnorodnego i niebywale interesującego światowego kina.

Szczegółowy program www.alekino.com

Dodaj bajkę

Szukaj

"Odkryj e-wolontariat"

Bajkownia.org - Fabryka Bajek nagrodzona!

Bajkownia.org -Fabryka Bajek zajęła 2 miejsce w ogólnopolskim konkursie "Odkryj e-wolontariat""

Patronat medialny

 

 190x120 anim bajk

 

Bajkownia.org - Fabryka Bajek wspiera akcję Ministerstwa Środowiska - "Pobierz aplikację na smartfona i zagraj z dzieckiem w „Posegreguj śmieci”.  Sprawdź kto z Was zostanie mistrzem w segregowaniu?"

Bajkownia.org - Fabryka Bajek dla dzieci - druga tura konkursu na najlepsze strony Internetu

 

Bajkownia.org - Fabryka Bajek dla dzieci - Złota Strona Tygodnia Wprost lipiec 2012