top

Logowanie

Wesprzyj Bajkownię

     Twórz z nami Bajkownię!

Kto jest Online

Odwiedza nas 389 gości oraz 0 użytkowników.

Przyjaciele Bajkowni


wiersze i wierszowane bajki dla dzieci i dla dorosłych


Bogdan Dmowski czyta wiersze i wierszowane bajki dla dzieci i dla dorosłych


bajkowy podcast okladka


bajki dla dzieci


zloty jezTataMariusz 200x200

© Copyright by Bajkownia.org - Fabryka Bajek, Powered by Joomla! Valid XHTML and CSS.
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

 

Czy można zostać studentem mając zaledwie 6 lat? Odpowiedź brzmi TAK. Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej zaprasza dzieci i młodzież na studia w ramach Dąbrowskiego Uniwersytetu Dziecięcego i Uniwersytetu Młodzieżowego.

Co to jest Dąbrowski Uniwersytet Dziecięcy?

Ile magii jest tak naprawdę w magii? Ile waży powietrze? Jak bardzo ciekły azot może być wściekły…? Te i wiele innych pytań znalazło odpowiedz podczas zajęć w ramach Dąbrowskiego Uniwersytetu Dziecięcego (DUD).

 

DUD to świetna propozycja edukacyjna dla dzieci w wieku 6-12 lat, które chciałyby poczuć się jak prawdziwi studenci. Zajęcia odbywają się w ławach uczelnianych a prowadzą je wybitni profesorowie, doktorzy, a przede wszystkim pasjonaci w swoich dziedzinach, którzy potrafią rozmawiać z dziećmi i zaspokoić ich niesamowitą ciekawość. Jak na studenta przystało każde dziecko posiada indeks studencki a na początku roku akademickiego zostaje uroczyście mianowane na studenta przez Rektora Uczelni i Prezydenta Dąbrowy Górniczej.

Jak zorganizowany jest DUD?

Zajęcia odbywają się od października do czerwca. Nauka w ramach DUDu odbywa się w 2 grupach wiekowych:

-Tropiciele Nauki (6-9 lat)

-Młodzi Naukowcy (10-12 lat).

Podczas roku akademickiego w jedną sobotę w miesiącu dzieci uczestniczą w ciekawych wykładach, których tematyka dostosowana jest do zainteresowań dziecka i pozwala mu poznawać świat w przyjemny sposób. Dodatkowo dzieci uczestniczą w wielu warsztatach, dzięki którym potrafią m.in. przeprowadzać doświadczenia fizyczne, poznają budowę ludzkiego organizmu, uczą się rozpoznawać gwiazdy na niebie, poznają triki iluzjonistyczne. DUD to także propozycja dla rodziców studentów. Podczas trwania zajęć dla dzieci rodzice uczestniczą w wykładach z zakresu psychologii wychowania i rozwoju, edukacji zdrowotnej, spotykają się z psychologiem, pedagogiem, mogą wziąć udział w sesji coachingowej. W okresie wakacyjnym studenci odpoczywają od nauki a w Dąbrowskim Uniwersytecie Dziecięcym trwa rekrutacja na kolejny rok. Zapraszamy!


Co to jest Uniwersytet Młodzieżowy?

Zero nudy, doświadczenia chemiczno-fizyczne, warsztaty laserowe, teatralne, dziennikarskie, fotograficzne, zajęcia w laboratoriach komputerowych, wycieczki do telewizji, radia i huty, kurs szybkiego uczenia się i czytania, warsztaty z komunikacji i autoprezentacji...czyli coś dla młodzieży ciekawej świata i niebojącej się zadawać trudnych pytań. Tego wszystkiego mogły doświadczyć nastolatki, które podjęły studia w ramach Uniwersytetu Młodzieżowego.

Uniwersytet to świetna propozycja dla gimnazjalistów (młodzież w wieku 13-16 lat), którzy chcieliby rozwijać swoje pasje w sposób praktyczny i niekonwencjonalny w postaci warsztatów, pokazów, laboratoriów, wyjazdów studyjnych do firm. Wszystko to w murach Uczelni wyższej na zajęciach prowadzonych przez wybitnych naukowców i praktyków. O słuszności inicjatywy i jej dużym znaczeniu dla rozwoju nastolatków świadczy honorowy patronat Minister Edukacji Narodowej.

Jak zorganizowany jest UM?

Zajęcia w ramach UM odbywają się w ramach dwóch modułów tematycznych:

- Młody Inżynier (moduł matematyczno –informatyczno -przyrodniczy),

- Młody Humanista (moduł humanistyczno -społeczno -prawny).

Zajęcia prowadzone w formie warsztatów, raz na dwa tygodnie, w godzinach popołudniowych. Dodatkowo każdy student w ramach programu „Na plus” może wziąć udział m.in. w szkoleniach np. „Nowoczesne techniki szybkiego zapamiętywania, czyli jak nie wkuwać a pamiętać?”, „Jak czytać 1000 słów na minutę?”, w kursie językowym przygotowującym do uzyskania certyfikatu Toeic Bridge, w strategicznych grach m.in. cashflow, konkursach i wycieczkach. Wakacje to czas wolny od nauki. Po zdaniu indeksów studenci odpoczywają, by od października ponownie zasiąść w uczelnianych ławach. Obecnie prowadzona jest rekrutacja do kolejnej edycji Uniwersytetu Młodzieżowego.

INFORMACJE I ZAPISY:

Biuro Dąbrowskiego Uniwersytetu Dziecięcego

tel. 32 295 93 15 begin_of_the_skype_highlighting 32 295 93 15 end_of_the_skype_highlighting

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

strona: www.dud.edu.pl

Biuro Uniwersytetu Młodzieżowego

tel.: 32 295 93 15 begin_of_the_skype_highlighting 32 295 93 15 end_of_the_skype_highlighting

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

strona: www.wsb.edu.pl/um

Koordynator: Katarzyna Sienkiewicz

Dodaj bajkę

Szukaj

"Odkryj e-wolontariat"

Bajkownia.org - Fabryka Bajek nagrodzona!

Bajkownia.org -Fabryka Bajek zajęła 2 miejsce w ogólnopolskim konkursie "Odkryj e-wolontariat""

Patronat medialny

 

 190x120 anim bajk

 

Bajkownia.org - Fabryka Bajek wspiera akcję Ministerstwa Środowiska - "Pobierz aplikację na smartfona i zagraj z dzieckiem w „Posegreguj śmieci”.  Sprawdź kto z Was zostanie mistrzem w segregowaniu?"

Bajkownia.org - Fabryka Bajek dla dzieci - druga tura konkursu na najlepsze strony Internetu

 

Bajkownia.org - Fabryka Bajek dla dzieci - Złota Strona Tygodnia Wprost lipiec 2012