top

Logowanie

Wesprzyj Bajkownię

     Twórz z nami Bajkownię!

Kto jest Online

Odwiedza nas 459 gości oraz 0 użytkowników.

Przyjaciele Bajkowni


wiersze i wierszowane bajki dla dzieci i dla dorosłych


Bogdan Dmowski czyta wiersze i wierszowane bajki dla dzieci i dla dorosłych


bajkowy podcast okladka


bajki dla dzieci


zloty jezTataMariusz 200x200

© Copyright by Bajkownia.org - Fabryka Bajek, Powered by Joomla! Valid XHTML and CSS.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Nazywam się Katarzyna Boroń. Urodziłam się w 1975 roku i mieszkam w podkrakowskim mieście Skała. Przygodę pisarską rozpoczęłam w 2010 roku.

Wtedy właśnie, szukając ucieczki przed brakiem zrozumienia, zajęłam się czymś, co będzie całkowitym oderwaniem od rzeczywistości - zaczęłam pisać pierwsze utwory, a później bajki.  Nauczyłam się patrzeć na obrazy za oknem, szybą samochodu i ubierać je w słowa, które były przyjazne, serdeczne, naprawdę miłe.

Tak napisałam pierwszą bajkę. Nie zastanawiając się nad niczym, wysłałam ją pocztą elektroniczną do osoby najbliższej memu sercu - do „M”. Utwór nie miał tytułu. Był po prostu bajką pierwszą. Po czwartej bajce usłyszałam, że fajnie piszę. Pojawiło się więcej zainteresowania „M” i naszego dziecka. Z czasem odwagi przybywało, a grono czytających powiększyło się o szwagierkę, przyjaciółkę Magdę i Zosię z siostrą. Magda jako pierwsza zaczęła mnie namawiać do opublikowania bajki. Efektem były kolejne bajki… W 2012 roku upubliczniłam swoje dzieła na stronie www.bajkownia.org. Strona wyglądała bardzo życzliwie. Nie miałam pojęcia jak długo funkcjonuje, ani ile dzieci ją odwiedza. Wiedziałam tylko, że dzieci są bardzo wrażliwe, uczuciowe, ogromnie ciepłe…  Wiedziałam, że bajka mówiąca o odwiecznej walce dobra ze złem i przyjaźń, która zwycięża, jest jednym z lepszych kierunków.

Pisałam tak, by skupić uwagę dziecka i dorosłego. Bo im chętniej rodzice będą sięgać po bajki, takie jak moje, tym wrażliwsze dzieci wychowają. Dzieci pełne wartości. Takie, które wiedzą, co to przyjaźń i pomoc bezwarunkowa. Widząc zainteresowanie swoją twórczością, postanowiłam wysłać do kilku wydawnictw jedną z bajek. Tak właśnie została wydana w 2015 r. „Zimowa rozłąka kurczaka i myszki”.
Serdecznie zapraszam do księgarni i na stronę www.bajkownia.org do czytania wesołych przygód pomysłowych zwierzaków.

 

 

Dodaj bajkę

Szukaj

"Odkryj e-wolontariat"

Bajkownia.org - Fabryka Bajek nagrodzona!

Bajkownia.org -Fabryka Bajek zajęła 2 miejsce w ogólnopolskim konkursie "Odkryj e-wolontariat""

Patronat medialny

 

 190x120 anim bajk

 

Bajkownia.org - Fabryka Bajek wspiera akcję Ministerstwa Środowiska - "Pobierz aplikację na smartfona i zagraj z dzieckiem w „Posegreguj śmieci”.  Sprawdź kto z Was zostanie mistrzem w segregowaniu?"

Bajkownia.org - Fabryka Bajek dla dzieci - druga tura konkursu na najlepsze strony Internetu

 

Bajkownia.org - Fabryka Bajek dla dzieci - Złota Strona Tygodnia Wprost lipiec 2012