Drukuj
Odsłony: 2578

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

 

Witajcie!

Przedstawię nas – Rymotka i Rymcia, czyli mama i córeczka – duet, bo we dwójkę raźniej, zabawniej i śmieszniej. I zdradzę, że nie byłoby wierszyków bez córeczki – Rymotki. Wszystko zaczęło się niewinnie, od czytania wierszy dla dzieci na dobranoc. Najpierw… tylko mama małej córeczce, później wspólnie przy nauce czytania, a teraz córa mamie.


Och! Jak ten czas leci i jaka wielka szkoda, że nie zapisywałam naszych wspólnych zabaw w proste rymowanki, gdy moja Rymcia była jeszcze malutka jak okruszek.

 


W 2012 roku zaczęłam, za jej namową, regularnie spisywać to co podsuwała wyobraźnia i układać w rymowane foremki – a to o niesfornych DUCHACH, dzieciach takich jak TOMCIO BRUDAS, misiach w zabawnych MISIOWANKACH, smokach, kotkach, pieskach, kwiatkach… i wszelkich wesołych banialukach. Wychodziły z tych foremek różne wierszo-babeczki, jak bułeczki rumiane. Raz zakalce, raz całkiem smakowite słodkie ciastka.


Rymowanie stało się sposobem na rozwiązywanie wielu domowych problemów i poprawę komunikacji. Oj! Pamiętam stres przy porannym czesaniu, pomogła FRANIA, którą wymyśliłam na ten problem, a córa aktywnie uczestniczyła w pisaniu rymowanki o niej. 


Tak powoli domowa zabawa zaczęła przeradzać się w pasję i chociaż Rymcia już wyrasta z wieku, w którym dzieci najbardziej chłoną wierszyki (w tym roku skończy 10 lat), to dalej pisanie sprawia mi dużą przyjemność i jest naszą wspólną zabawą i nauką jednocześnie. Układamy też zagadki, wierszyki okolicznościowe na dzień mamy, taty, babci, koniec roku szkolnego oraz różne zabawy słowem pomagające w ćwiczeniu dykcji, takie nasze FIKU-MIKU na języku. Wymyślamy bajki, bo obie lubimy bujać w obłokach i fantazjować. Teraz już częściej córa podsuwa mi nie tylko tematy, ale i całe wersy i rymy. A ja – ponieważ kryzys udomowił mnie na dłużej – wypiekam te babeczki pomiędzy praniem, sprzątaniem i gotowaniem.

 

Znajdziesz u nas czytelniku też ilustracje, w których wykorzystuję rysunki zrobione przez córę.
Zapraszam do poczytania naszych rymowanek na BAJKOWNI
http://www.bajkownia.org/rymotka-rymcia


Można nas znaleźć można też znaleźć na blogu i FB (Rymotka RYM CYM):
www.rymcym.blogspot.com
www.facebook.com/rymotka

 

Rymotka i Rymcia