top

Logowanie

Wesprzyj Bajkownię

     Twórz z nami Bajkownię!

Kto jest Online

Odwiedza nas 454 gości oraz 0 użytkowników.

Przyjaciele Bajkowni


wiersze i wierszowane bajki dla dzieci i dla dorosłych


Bogdan Dmowski czyta wiersze i wierszowane bajki dla dzieci i dla dorosłych


bajkowy podcast okladka


bajki dla dzieci


zloty jezTataMariusz 200x200

© Copyright by Bajkownia.org - Fabryka Bajek, Powered by Joomla! Valid XHTML and CSS.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

 

Któregoś dnia znalazłam Borkę, a właściwie to znalazłam jej wierszyki. Czytało się je przyjemnie, przesiąkało się wręcz atmosferą zwierzęcego świata. Widziałam mrówki budujące kopiec, byłam w gościnie u krokodyla, przeżywałam rozterki kojota i wraz z  pewnym żółwiem brałam udział w maratonie. Nie tylko wierszyki mnie zaciekawiły. Postanowiłam poznać ich autorkę. Napisałam do niej i tak poznałam Agnieszkę Borowiecką.

 

Agnieszka Borowiecka (Borka) - poetka i bajkopisarka

 

 

Borka, jak widzicie na zdjęciu, jest bardzo sympatyczną, pełną humoru dziewczyną. Urodziła się w 1983 roku Starachowicach. Jej urodziny przypadają w pierwszy dzień wakacji. Zapewne dlatego w jej poezji jest tyle słońca.

Gdzie mogłaby mieszkać tak utalentowana poetka jak nie w stolicy artystów polskich? Wprawdzie na co dzień można ją spotkać w Krakowie, to Borka uwielbia podróżować, więc rozglądajcie się bacznie, może kiedyś spotkacie ją na ulicach Waszych rodzinnych miast. Kiedyś mi zdradziła, że często bywa przy jamie pewnego Smoka.

Agnieszka praktycznie na poczekaniu układa wierszyki. I to nie byle jakie. Zwykle na końcu wierszyka znajduje się morał, który płynie ze snutej w nim opowieści. Skąd u niej takie umiejętności? Borka ukończyła polonistykę w Lublinie, a od czterech lat pisze bajki, wiersze i piosenki dla dzieci. Mówi, że świat bajek ją pociąga. Ponieważ chciałaby pomóc dzieciom w ich wcale nie małych problemach planuje zapisać się na kurs biblioterapii.

Pełna ciepła i miłości do wszystkiego co żyje mówi: "Interesuje mnie w zasadzie wszystko. Uwielbiam poznawać nowych ludzi, ciekawe miejsca i generalnie przyglądam się światu z wielką ciekawością. Lubię przesiadywać w kinie na dobrych filmach, pływać i grać w domino."

W Bajkowni znajdziecie wiele pouczających wierszyków Borki. Strona autorska Agnieszki Borowieckiej http://www.zglowawchmurach.com/

 

 

Dodaj bajkę

Szukaj

"Odkryj e-wolontariat"

Bajkownia.org - Fabryka Bajek nagrodzona!

Bajkownia.org -Fabryka Bajek zajęła 2 miejsce w ogólnopolskim konkursie "Odkryj e-wolontariat""

Patronat medialny

 

 190x120 anim bajk

 

Bajkownia.org - Fabryka Bajek wspiera akcję Ministerstwa Środowiska - "Pobierz aplikację na smartfona i zagraj z dzieckiem w „Posegreguj śmieci”.  Sprawdź kto z Was zostanie mistrzem w segregowaniu?"

Bajkownia.org - Fabryka Bajek dla dzieci - druga tura konkursu na najlepsze strony Internetu

 

Bajkownia.org - Fabryka Bajek dla dzieci - Złota Strona Tygodnia Wprost lipiec 2012