top

Logowanie

Wesprzyj Bajkownię

     Twórz z nami Bajkownię!

Kto jest Online

Odwiedza nas 449 gości oraz 0 użytkowników.

Przyjaciele Bajkowni


wiersze i wierszowane bajki dla dzieci i dla dorosłych


Bogdan Dmowski czyta wiersze i wierszowane bajki dla dzieci i dla dorosłych


bajkowy podcast okladka


bajki dla dzieci


zloty jezTataMariusz 200x200

© Copyright by Bajkownia.org - Fabryka Bajek, Powered by Joomla! Valid XHTML and CSS.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

 

Lubicie wiersze i bajeczki, które Renia zamieszcza w Bajkowni? A robi to specjalnie dla Was kochane dzieci. Zastanawiacie się kim jest osoba posiadająca tak wielką wyobraźnię? Z każdego wersu jej utworów płynie zrozumienie życia i ogromna znajomość dziecięcego świata. Dzisiaj poznacie tę osobę troszkę bliżej. Oto jak wygląda:

 

Regina Sobik poetka i bajkopisarka

 

Nasza droga Renia tak naprawdę nazywa się Regina Sobik i urodziła się w 1951 roku w Rybniku. Ma pięcioro dorosłych dzieci, które też już mają dzieci. Jak domyślacie się, jest więc babcią sześciorga wnuków, które bardzo kocha. Z jej miłości rodzą się wiersze i opowiadania skierowane zarówno do dorosłych jak i do dzieci.

 

Kiedy zapytaliśmy Renię o czym lubi pisać najbardziej odpowiedziała, że jej ulubionymi tematami są przyroda, wiara, ziemia ojczysta oraz właśnie bajki i opowiadania dla dzieci, które tak chętnie czytamy. Tematy czerpie z obserwacji oraz opowiadań starszych ludzi oraz tych zapamiętanych z dzieciństwa.

Nie tylko dzieci doceniają twórczość Reginy Sobik. Jest laureatką wielu konkursów. Czytaliśmy już jej dwa nagrodzone opowiadania "Kłopoty Pani Ziemi"i "Opowieść o dzielnym Jantarku". Wiecie, że napisała również piosenki? W sumie jest ich kilkanaście. W tym na Festiwal K"OZZIE FEST oraz  MOUND AND MOUNT Kościuszko Festival 2008r w Australii, w którym została nagrodzona i zajęła 2 miejsce.

Regina Sobik jest profesjonalną pisarką. Wydała 2 tomiki wierszy pt.: "Jest takie miejsce" oraz "Nasze małe Ojczyzny". W 2008 roku z okazji Dnia dziecka została wydana płytka z bajkami dla dzieci pt.: "W Jankowickim lesie". Jest to zbiór 8 bajek czytanych przez Nauczycieli miejscowego Gimnazjum, a przedstawiających życie leśnych zwierzątek na przestrzeni roku. Tu możecie je przeczytać, a tu posłuchacie nagrań z pierwszej części płyty. Możecie też odwiedzić ją na jej prywatnej stronie.

 

tomiki wierszy - Regina Sobik

 

Wiersze jej autorstwa zamieszczono w "Przewodniku dla nauczyciela. Kolorowy Świat" cz. I oraz cz. II i są wykorzystywane w czasie zajęć z dziećmi:

 

Przewodnik dla nauczyciela - Kolorowy Świat - Regina Sobik

 

Renia lubi podróże oraz interesuje się życiem mieszkańców Afryki oraz Australii.

 

Bajkopisarka i poetka Regina Sobik (Renia)

 

 

Dodaj bajkę

Szukaj

"Odkryj e-wolontariat"

Bajkownia.org - Fabryka Bajek nagrodzona!

Bajkownia.org -Fabryka Bajek zajęła 2 miejsce w ogólnopolskim konkursie "Odkryj e-wolontariat""

Patronat medialny

 

 190x120 anim bajk

 

Bajkownia.org - Fabryka Bajek wspiera akcję Ministerstwa Środowiska - "Pobierz aplikację na smartfona i zagraj z dzieckiem w „Posegreguj śmieci”.  Sprawdź kto z Was zostanie mistrzem w segregowaniu?"

Bajkownia.org - Fabryka Bajek dla dzieci - druga tura konkursu na najlepsze strony Internetu

 

Bajkownia.org - Fabryka Bajek dla dzieci - Złota Strona Tygodnia Wprost lipiec 2012