Drukuj
Odsłony: 36841

 

Tworzenie bajek i wierszyków dla dzieci sprawia nam szczególną przyjemność. Choć wiemy, że naszymi czytelnikami są nie tylko najmłodsi, lecz także rodzice, ciocie, wujkowie i dziadkowie przedszkolaków oraz dzieci z podstawówek.

Czytanie bajek dla dzieci ma na celu zarówno rozwijanie wyobraźni, umiejętności radzenia sobie z wyrażaniem myśli, jak i pomoc w radzeniu sobie z problemami. Zalet pisania bajek dla dzieci jest również wiele, ale przede wszystkim jest to niewyobrażalna przyjemność dla piszącego, szczególnie jeśli bajka spodoba się jego własnym pociechom :) Bajki i wierszyki mogą też stanowić niezawodną pomoc dydaktyczną w pracy z dziećmi. Dowiedzieliśmy się też, że nasze wierszyki wykorzystywane są w trakcie zajęć z przedszkolakami.

W Bajkowni znajdziecie wiele wierszyków i bajek do czytania dzieciom. Możecie też napisać własną bajkę dla dzieci i opublikować ją na naszej witrynie. To najprostszy sposób, by dotrzeć do małych i dużych czytelników. Nie musicie być szczególnie uzdolnieni, by pisać bajki. Chodzi o to, by coś dać od siebie naszym ukochanym dzieciom, a nie o to, by każde zdanie zachwycało koneserów literatury pięknej. Dzieci kochają bajki i doceniają nasze starania. Tak jak dla nas nie ma nic piękniejszego od własnoręcznie zrobionego wazonu, zebranego dla nas bukietu liści, czy obrazka w pocie czoła stworzonego przez nasze pociechy. Nasze dzieci cieszą się co najmniej tak samo z ułożonej przez nas historii, w której czasem mogą same wziąć udział. Także dzieci piszą bajki dla dorosłych.

 

Bajkownia to także miejsce, w którym możemy czytać naszym pociechom bajki pozbawione przemocy.

To magiczne miejsce łączące prawdziwych miłośników bajek. W Bajkowni znajdziesz:

 

Posiadamy certyfikat bezpiecznych stron dla dzieci BEST oraz certyfikat "Strona Przyjazna Dzieciom", bo właśnie na maluchach zależy nam najbardziej.

Bajki i wierszyki zamieszczone na Bajkowni czytają dzieci w Polsce oraz w wielu innych krajach. O naszych wierszykach i bajkach pisano w artykułach zamieszczanych w pismach polonijnych (i tak na przykład w RPA pojawił się artykuł w "Wiadomościach Polonijnych", we francuskim  "Głosie Katolickim" , australijskim "Pulsie Polonii" i wielu innych), a także w rodzimych (na przykład "SieWie" czy też w tytułach przeznaczonych dla pracowników przedszkolnych). Bajkownię poleca m.in. Dobra Polska Szkoła, Interklasa czy TVP Polonia. Bajkownia otrzymała dwa certyfikaty bezpiecznego internetu (STRONA PRZYJAZNA DZIECIOM oraz BEST) i jest dodana do bezpiecznych wyszukiwarek dla dzieci (m. in. Opiekun, Best, Lupiko). Została wyróżniona wśród witryn tworzących Platformę Kultury Dzieci w Sieci. Znajduje się też w Katalogu Ciekawych Stron. Została Stroną Tygodnia Tygodnika WPROST. W styczniu 2014 roku Bajkownia.org - Fabryka Bajek zajęła drugie miejsce w konkursie "Odkryj e-wolontariat". Dzięki temu konkursowi m.in. znacznie poszerzyliśmy grono odbiorców naszych wierszyków i bajek oraz zdobyliśmy wielu nowych e-wolontariuszy. Bajkownia została też zaliczona do grona faworytów w konkursie „Spełnione marzenia” 2015 Jerzego i Lidii Owsiak.

Bajkownia.org - Fabryka Bajek powstała z miłości do dzieci.