top

Logowanie

Wesprzyj Bajkownię

     Twórz z nami Bajkownię!

Kto jest Online

Odwiedza nas 307 gości oraz 1 użytkownik.

Przyjaciele Bajkowni


wiersze i wierszowane bajki dla dzieci i dla dorosłych


Bogdan Dmowski czyta wiersze i wierszowane bajki dla dzieci i dla dorosłych


bajkowy podcast okladka


bajki dla dzieci


zloty jezTataMariusz 200x200

© Copyright by Bajkownia.org - Fabryka Bajek, Powered by Joomla! Valid XHTML and CSS.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Dzieci piszą baki - Opowiadanie Amelki - Przygody Żorka

Kiedyś Żorek był bardzo wesoły, ponieważ nareszcie przyszedł dzień, w którym miał zejść z kamienia i pójść do szkoły. Bardzo się cieszył, bo szkoła ta nazywała się jego imieniem. Żorek poszedł tam wcześnie rano, jednak nikt nie zwrócił na niego uwagi.

Kiedy przyszedł następnym razem, okazało się, że dzieci go wyśmiały, bo nawet Pani go nie poznała i powiedziała, że to jest chyba jakiś kosmita! Zmartwiony Żorek zszedł po szkolnych schodach prosto na podwórko. Zaczął przeglądać się w kałuży i powiedział do siebie:

- Może jednak naprawdę jestem UFO? A może i nie - sam już nie wiem… Wyglądam tak jak płomień, ale jestem zimny - dzieci pomyślą w końcu, że jestem tylko plastikową rzeźbą i znowu postawią mnie na kamieniu! Może zapytam kogoś, kto mnie dobrze zna? W mieście jest jeszcze kilka innych figur, może z nimi porozmawiam i czegoś dowiem się o sobie? Może dzieci śmiały się ze mnie, bo przez przypadek usłyszały mój dziwny głosik? Na pewno uda mi się im wytłumaczyć, że nie jestem kosmitą tylko zimnym płomyczkiem!

Żorek usiadł na trawniku przed szkołą i zaczął rozmyślać. W końcu poczuł się bardzo zmęczony i chciał już wrócić do domu, na swój kamień. Wtedy przyszła do niego mała dziewczynka z pierwszej klasy. Jednakże Żorek i tak nie zwrócił na nią uwagi, bo tak był pogrążony w myślach. Dziewczynka powiedziała do niego:

- Ja wiem, kim ty jesteś!  Byłeś kiedyś rzeźbą, ale teraz w końcu ożyłeś i dzieci śmieją się z ciebie dlatego, że nigdy wcześniej nie widziały kogoś takiego! Kiedy byłeś figurą, ludzie cię nie szanowali, bo po twoim nożu i widelcu zostały tylko dwie pałeczki! Teraz możesz to zmienić, ale to wszystko zależy od ciebie! Musisz dzieciom wytłumaczyć, że nie jesteś kosmitą i nie przyleciałeś z płonącej planety albo z czegoś tam! Ja ci wierzę, że jesteś prawdziwy, najprawdziwszy! I chciałabym, żebyś chodził do naszej szkoły, ale nie wiem, czy inne dzieci uwierzą w twoje wyjaśnienia…

- Masz rację przecież, one mi nie uwierzą! - powiedział smutno Żorek, ale zaraz zaczął się zastanawiać. - A jeśli im powiem, że ci, którzy mnie szanowali, nadali tej szkole moje imię i ja teraz chciałbym, żeby uczniowie poznali mnie, prawdziwego Żorka? No tak, to jest całkiem niezły pomysł! A co ty o tym myślisz? – powiedział do dziewczynki. - A jeśli się nie uda…

Żorek znowu się zmartwił. Nie pożegnał się nawet z nową koleżanką i ze spuszczoną głową wracał na swój kamień. Jednak dziewczynka pobiegła za nim powiedziała:

- Nie smuć się Żorku, jutro opowiem o tobie całej naszej klasie, a ty najlepiej zrobisz, jak zamieszkasz w pobliżu naszej szkoły, która nosi przecież twoje imię!

- Hmm, mógłbym spróbować…

Następnego ranka Żorek zadomowił się na skwerku przed szkołą i uśmiechał się szeroko do wszystkich przechodniów. Po kilku dniach dzieci bardzo go polubiły i śmiały się tylko wtedy, kiedy Żorek robił śmieszne miny.

Dodaj bajkę

Szukaj

"Odkryj e-wolontariat"

Bajkownia.org - Fabryka Bajek nagrodzona!

Bajkownia.org -Fabryka Bajek zajęła 2 miejsce w ogólnopolskim konkursie "Odkryj e-wolontariat""

Patronat medialny

 

 190x120 anim bajk

 

Bajkownia.org - Fabryka Bajek wspiera akcję Ministerstwa Środowiska - "Pobierz aplikację na smartfona i zagraj z dzieckiem w „Posegreguj śmieci”.  Sprawdź kto z Was zostanie mistrzem w segregowaniu?"

Bajkownia.org - Fabryka Bajek dla dzieci - druga tura konkursu na najlepsze strony Internetu

 

Bajkownia.org - Fabryka Bajek dla dzieci - Złota Strona Tygodnia Wprost lipiec 2012