top

Logowanie

Wesprzyj Bajkownię

     Twórz z nami Bajkownię!

Kto jest Online

Odwiedza nas 516 gości oraz 0 użytkowników.

Przyjaciele Bajkowni


wiersze i wierszowane bajki dla dzieci i dla dorosłych


Bogdan Dmowski czyta wiersze i wierszowane bajki dla dzieci i dla dorosłych


bajkowy podcast okladka


bajki dla dzieci


zloty jezTataMariusz 200x200

© Copyright by Bajkownia.org - Fabryka Bajek, Powered by Joomla! Valid XHTML and CSS.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

 

Dzieci piszą bajki - "Czekoladowa kraina"

 

Dawno temu starsza pani o imieniu Lena otworzyła cukiernię na ul .Magicznej 5. Wszyscy ją nazywali "Krainą czekolady", bo tam wszystko było z czekolady. Pewna dziewczynka o imieniu Miśka była strasznie ciekawa, co tam w tej cukierni jest. Weszła więc do Krainy Czekolady i zobaczyła panią Lenę. Grzecznie się przywitała. Pani Lena spytała dziewczynkę, czy nie chce spróbować jej gorącej czekolady.

 

Dziewczynka wypiła calutki kubek po czym powiedziała

- Pychota.

Starsza pani spytała dziewczynkę jak ma na imię, a ona odpowiedziała, że Maja, ale wszyscy ją nazywają Miśka. Pani Lena zaproponowała Miśce, że nauczy ją jak robi się gorącą czekoladę. Miśka bardzo się ucieszyła. I tak razem zrobiły gorący napój.

Było późno, więc dziewczynka musiała iść do domu. Zostawiła jednak czapkę i wróciła z powrotem. Pani Leny jednak nie zastała, bo ta gdzieś wyszła. Dziewczynka wzięła trochę czekoladek. Następnego dnia znowu przyszła do cukierni i spróbowała wczorajszych czekoladek. Stwierdziła że są niedobre i wcale jej nie smakują . Pani Lena powiedziała, że to są magiczne czekoladki i żeby były dobre, to do nich trzeba mieć serce, miłość i szczerość. Miśka postanowiła powiedzieć prawdę o tym, jak to wczoraj wzięła czekoladki. Potem się rozpłakała.

Pani Lena przytuliła dziewczynkę. Miśka przeprosiła panią Lenę za to, co zrobiła wczoraj i oddała prawie wszystkie czekoladki. Zjadła tylko jedną. Następnego dnia cukiernia "Kraina Czekolady" była zamknięta, więc Miśka nie mogła wejść do środka. Odwróciła się i wtedy na ulicy zobaczyła panią w czerwonej sukni. To była pani Lenka, która pomachała do niej wesoło. Potem znikła, jakby rozpłynęła się w powietrzu. Od tego czasu nikt jej nie widział. Ludzie opowiadali, że była wróżką, a jej cukiernia była zaczarowaną.

moni

Dodaj bajkę

Szukaj

"Odkryj e-wolontariat"

Bajkownia.org - Fabryka Bajek nagrodzona!

Bajkownia.org -Fabryka Bajek zajęła 2 miejsce w ogólnopolskim konkursie "Odkryj e-wolontariat""

Patronat medialny

 

 190x120 anim bajk

 

Bajkownia.org - Fabryka Bajek wspiera akcję Ministerstwa Środowiska - "Pobierz aplikację na smartfona i zagraj z dzieckiem w „Posegreguj śmieci”.  Sprawdź kto z Was zostanie mistrzem w segregowaniu?"

Bajkownia.org - Fabryka Bajek dla dzieci - druga tura konkursu na najlepsze strony Internetu

 

Bajkownia.org - Fabryka Bajek dla dzieci - Złota Strona Tygodnia Wprost lipiec 2012