top

Logowanie

Wesprzyj Bajkownię

     Twórz z nami Bajkownię!

Kto jest Online

Odwiedza nas 384 gości oraz 0 użytkowników.

Przyjaciele Bajkowni


wiersze i wierszowane bajki dla dzieci i dla dorosłych


Bogdan Dmowski czyta wiersze i wierszowane bajki dla dzieci i dla dorosłych


bajkowy podcast okladka


bajki dla dzieci


zloty jezTataMariusz 200x200

© Copyright by Bajkownia.org - Fabryka Bajek, Powered by Joomla! Valid XHTML and CSS.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

 

Dzieci piszą bajki - Czarnusia i wyprawa złotej mumii

 

Czarnusia bawiła się ze swoją właścicielką, nagle zachciało jej się podróżować. Przypomniała sobie legendę o złotej mumii, więc zaczęła się pakować, ale nagle powiedziała: "O nie, zapomniałam spakować jedzenia dla innych kotów". I tak wyruszyła.

Dołaczyły do niej dwa koty o imionach Frycek i Klakier. Kociaki poszły do swojego kuzyna, pięknego lwa ze złotą grzywą. Kiedy do nich dołączył wyruszyły w dalszą wyprawę. Nagle zorientowały się, że przed nimi rozpościera się wielki tunel. Czarnusi zachciało się bawić, więc obróciła się i wskoczyła na ogonku do tunelu, ale kiedy wyszła była cała biała, ponieważ tunel był wybrudzony maka.

 

Rozejrzeli się wokół i przed soba zobaczyli wielka piramidę, w której była schowana złota mumia. A Czarnusia szybko wbiegła do jaskini, a tam przed soba zobaczyła drugą złota mumię.

Wszyscy wzięli ja na plecy i sapiąc, szybko pobiegli w stronę kociego cmentarza, po paru minutach już byli na miejscu. Przeszli przez bramę i nagle spostrzegli, że jedna mumia jest postawiona, a druga - nie, a więc szybko pobiegli w stronę jednej złotej mumii. A lew powiedział: "Zostawcie to mi, sam sobie poradzę".

Jak w końcu lew wepchnał złota mumię i dusze kotów zaczęły wylatywać z grobowców i lecieć do nieba. A Czarnusia powiedziała: "Koniec już tej wyprawy, czas wracać do domu".

I tak się rozeszli, a Fryc powiedział: "Żegnaj kuzynie, może spotkamy się na następnej wyprawie". A kuzyn mu odpowiedział: "Lepiej spróbuj znaleźć tygrysy, bardziej Czarnusia i Klakier są do mnie podobni, choć nie maja grzywy, łaaaaaa.....". I tak zakończyła się ich podróż.

KONIEC

Wystapili:

Czarnusia, Frycek, Klakier, Tofelek (lew)

Dodaj bajkę

Szukaj

"Odkryj e-wolontariat"

Bajkownia.org - Fabryka Bajek nagrodzona!

Bajkownia.org -Fabryka Bajek zajęła 2 miejsce w ogólnopolskim konkursie "Odkryj e-wolontariat""

Patronat medialny

 

 190x120 anim bajk

 

Bajkownia.org - Fabryka Bajek wspiera akcję Ministerstwa Środowiska - "Pobierz aplikację na smartfona i zagraj z dzieckiem w „Posegreguj śmieci”.  Sprawdź kto z Was zostanie mistrzem w segregowaniu?"

Bajkownia.org - Fabryka Bajek dla dzieci - druga tura konkursu na najlepsze strony Internetu

 

Bajkownia.org - Fabryka Bajek dla dzieci - Złota Strona Tygodnia Wprost lipiec 2012