top

Logowanie

Wesprzyj Bajkownię

     Twórz z nami Bajkownię!

Kto jest Online

Odwiedza nas 788 gości oraz 0 użytkowników.

Przyjaciele Bajkowni


wiersze i wierszowane bajki dla dzieci i dla dorosłych


Bogdan Dmowski czyta wiersze i wierszowane bajki dla dzieci i dla dorosłych


bajkowy podcast okladka


bajki dla dzieci


zloty jezTataMariusz 200x200

© Copyright by Bajkownia.org - Fabryka Bajek, Powered by Joomla! Valid XHTML and CSS.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

 

BAJKA DLA DZIECI - MAŁY ZIELONY SAMOCHÓD

 

Dzielny zielony samochodzik Mały zielony samochód był bardzo smutny. Nikt nie chciał mu wierzyć, że jest odważny i można na nim polegać. Jego koledzy, duże samochody traktowali go jak maluszka. Jak tylko prosił o jakieś ważne zadanie to uśmiechali się i mówili: "Jesteś za mały. Nie dasz rady". A mały samochodzik tak bardzo chciał się wykazać i pokazać tym dużym, że wielkość nie zawsze jest najważniejsza. Pewnego dnia duży jeep dostał poważne zlecenie. Miał przywieźć lekarstwo dla królowej Elfów. Jest bardzo chora i tylko ono może jej przywrócić zdrowie.

 

Jeep doskonale wywiązał się ze swojego zadania. Odnalazł starca z gór i wziął od niego lekarstwo, ale gdy wracał zatrzymał się na chwilę, tuż obok bazy i... wielki szczur wyskoczył nie wiadomo skąd i ukradł flakonik, który stał na bocznym siedzeniu. Jeep wpadł do bazy i już od bramy trąbił jak oszalały. Wszystkie auta podjechały do niego.

- Co się stało - pytały jedno przez drugie.

Kiedy dowiedziały się co się wydarzyło, wszystkie ruszyły w pościg. Wielka ciężarówka zauważyła szczura, który biegł w stronę starego miasta. Wszystkie samochody skierowały się w tamtym kierunku. Już po chwili zauważono szczura skręcającego w bardzo wąską uliczkę. Jeep, mercedes i inne duże wozy zatrzymały się szukając objazdu, ale nie mały zielony samochód. Dla niego wąska uliczka nie stanowiła żadnej przeszkody. Szczur wpadł do wąskiego tunelu pod górą śmieci. Zielony za nim. Ogarnęły go egipskie ciemności. Włączył reflektory nie przerywając pościgu. Szczur natomiast w terenie dobrze sobie znanym poruszał się z wielką szybkością, ale samochodzik też sobie radził całkiem nieźle, więc wkrótce ujrzał w świetle reflektorów sylwetkę szczura. Ten słysząc za sobą warkot motoru obejrzał się zaskoczony i... oślepiło go jasne światło reflektorów. Szczur zachwiał się i upadł wypuszczając z łap flakonik z lekarstwem. Zauważył to samochodzik i szybko złożył dach. Buteleczka łagodnie opadła na tylne siedzenia.

Zielony samochodzik ruszył gwałtownie do tyłu, ale ze zdziwieniem zauważył, że nie poruszył się ani na milimetr. To szczur oswoiwszy się z jasnością podniósł się szybko i wbił pazury w jego maskę. Przez chwilę wydawało się, że pojedynek wygra szczur, ale zielony samochodzik, widząc co się dzieje, nagle ruszył gwałtownie do przodu. Zdezorientowany szczur potknął się i upadł po raz drugi, a wtedy zielony wrzucił wsteczny bieg i wyrwał do tyłu. Wściekły szczur rzucił w niego garścią kamieni tłukąc reflektory. W całkowitej ciemności samochodzik pędził na wstecznym licząc, że nie wpadnie w jakąś dziurę ani, że na jego drodze nie będzie wystającego korzenia. Szczęśliwie dotarł do końca tunelu. Kiedy znalazł się na powierzchni odetchnął z ulgą i wyjechał z wąskiej uliczki.

Tam czekały już na niego inne samochody. Te wielkie. Kiedy go ujrzały zaczęły trąbić bez opamiętania. No mały, spisałeś się, okazuje się, że odwaga i spryt nie zależy od wielkości. Brawo. Od tej pory duże samochody traktowały z szacunkiem mały zielony samochód.

Dodaj bajkę

Szukaj

"Odkryj e-wolontariat"

Bajkownia.org - Fabryka Bajek nagrodzona!

Bajkownia.org -Fabryka Bajek zajęła 2 miejsce w ogólnopolskim konkursie "Odkryj e-wolontariat""

Patronat medialny

 

 190x120 anim bajk

 

Bajkownia.org - Fabryka Bajek wspiera akcję Ministerstwa Środowiska - "Pobierz aplikację na smartfona i zagraj z dzieckiem w „Posegreguj śmieci”.  Sprawdź kto z Was zostanie mistrzem w segregowaniu?"

Bajkownia.org - Fabryka Bajek dla dzieci - druga tura konkursu na najlepsze strony Internetu

 

Bajkownia.org - Fabryka Bajek dla dzieci - Złota Strona Tygodnia Wprost lipiec 2012