top

Logowanie

Wesprzyj Bajkownię

     Twórz z nami Bajkownię!

Kto jest Online

Odwiedza nas 366 gości oraz 0 użytkowników.

Przyjaciele Bajkowni


wiersze i wierszowane bajki dla dzieci i dla dorosłych


Bogdan Dmowski czyta wiersze i wierszowane bajki dla dzieci i dla dorosłych


bajkowy podcast okladka


bajki dla dzieci


zloty jezTataMariusz 200x200

© Copyright by Bajkownia.org - Fabryka Bajek, Powered by Joomla! Valid XHTML and CSS.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Kiedy zaczynaliśmy czytać nową książkę Andrzeja Maleszki z serii Magiczne drzewo, wiedzieliśmy, że będzie niezwykła. Poprzednie części sprawiły, że nasze oczekiwania wobec Cienia Smoka były naprawdę duże. Okazało się, że powieść je przerosła.

Jak zwykle zaczyna się niewinnie, od drzemiącego w nas pragnienia, by ułatwić sobie życie, iść na skróty. Jednak kłopoty mają to do siebie, że lubią urastać do gigantycznych rozmiarów – czasem nawet do smoczych. Czoła im musi stawić grupka dzieci i gadający pies.

 

Książka gwarantuje niebanalne rozwiązania, ciągłe zawirowania akcji. Moje dzieciaki słuchały z wypiekami na twarzy, żywo reagując na toczącą się fabułę. Warto było im ją przeczytać (5 i prawie 7 lat), choćby po to, żeby zobaczyć ich zaangażowanie. Niewątpliwie jest to lektura, która zachwyci też starsze dzieciaki. Moja córka stwierdziła, że jest ta opowieść "nawet lepsza od Narni", a wie co mówi, bo kocha te książki i połyka właśnie siódmą część.

Teraz, kiedy patrzę z dzieciakami na Cień Smoka, potrafimy znaleźć tylko dwa minusy tej książki: za szybko się kończy. Pozostaje nam wypatrywać kolejnych magicznych przygód.

magiczne drzewo

Jakie przygody czekają bohaterów Magicznego Drzewa tym razem?

Nieostrożny czar wywołuje z głębin morza smoka wraz z armią groźnych stworów. By je pokonać, Kuki musi zdobyć figurkę z Magicznego Drzewa. Przedmiot jest nagrodą w konkursie tańca, ale Kuki nie umie tańczyć. Figurka przeistacza się w żywą istotę obdarzoną niezwykłymi cechami. Dzięki niej Kuki, Gabi i gadający pies zwyciężą przybysza z podwodnego świata.  Smok i potężne stwory! Zamek na dnie morza i „cudowne dziecko”… Przygodowa powieść w tempie gry komputerowej a jednocześnie mądra książka mówiąca o ważnych sprawach dzieci.

Opowieści Magicznego Drzewa są podstawą znanego na całym świecie cyklu filmów nagrodzonego EMMY AWARD – za wyobraźnię, mądrość i humor.   

Andrzej Maleszka, reżyser filmowy, autor scenariuszy, powieści i sztuk teatralnych. Jest zdobywcą „telewizyjnego Oscara” EMMY AWARD oraz kilkudziesięciu nagród na festiwalach filmowych w Nowym Jorku, Chicago, Monachium, Kairze i innych.

Książki z serii Magiczne Drzewo wydawane są na całym świecie, m.in. w Japonii, Chinach Korei Południowej.

Dodaj bajkę

Szukaj

"Odkryj e-wolontariat"

Bajkownia.org - Fabryka Bajek nagrodzona!

Bajkownia.org -Fabryka Bajek zajęła 2 miejsce w ogólnopolskim konkursie "Odkryj e-wolontariat""

Patronat medialny

 

 190x120 anim bajk

 

Bajkownia.org - Fabryka Bajek wspiera akcję Ministerstwa Środowiska - "Pobierz aplikację na smartfona i zagraj z dzieckiem w „Posegreguj śmieci”.  Sprawdź kto z Was zostanie mistrzem w segregowaniu?"

Bajkownia.org - Fabryka Bajek dla dzieci - druga tura konkursu na najlepsze strony Internetu

 

Bajkownia.org - Fabryka Bajek dla dzieci - Złota Strona Tygodnia Wprost lipiec 2012